Postet nga: normalizimi i marrëdhënieve

Hoti e Grenell diskutojnë për dialogun me Serbinë

Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti ka njoftuar se është takuar me ambasadorin amerikan, Richard Grenell.

Vuçiq: Nëse me Kosovën nuk flasim për kufirin, atëherë s’kemi për çfarë të flasim

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në bashkëbisedimin e tij me qytetarë në profilin e tij në "Facebook" është pyetur se për çfarë do të bisedojnë me pë...

Senatorët amerikanë: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë – Serbi kërkon sakrifica

Dy senatorë amerikanë kanë takuar sot liderët politikë të Kosovës për t’u përçuar mesazhin që të angazhohen në gjetjen e një zgjidhjeje politike me ...

Hoti: Pa u përballur me të kaluarën e vet, populli serb do ta ketë të vështirë të ndërtojë paqe me fqinjët

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar pas deklaratave të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq i cili në Kuvendin e Serbisë ka thënë që marrë...

Kosovarët Mendojnë se Dialogu Nuk i ka Përmirësuar Marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Sipas një sondazhi të realizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës për këndvështrimin e qytetarëve për “Normalizimin e Marrëdhënieve Kosovë – Serbi” ka dalë ...

Vuçiq: Marrëveshja me Kosovën, Shikim Kah e Ardhmja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ekzistojnë modele të ndryshme të marrëveshjes së detyrueshme për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por ...