Postet nga: nokia

Nokia do t'i pushojë deri në 14,000 vende pune

Nokia do t’i pushojë deri në 14,000 vende pune në një përpjekje të madhe për uljen e kostove për ta trajtuar një mjedis "më të dobët" ...

Nokia do t’i shkurtojë rreth 14 mijë vende pune

Gjiganti finlandez i telekomunikimeve, Nokia, do t’i shkurtojë mes 9.000 deri në 14.000 vende të punës deri në fund të vitit 2026, për t’i ulur shpenzimet.

Nokia prezanton modelin XR21 Limited Edition

Pas premtimit të vitit të kaluar, kompania HMD Global filloi zyrtarisht prodhimin e telefonave celularë 5G në Evropë, më saktësisht në Hungari.

Modeli më i ri i Nokia: Pa mundësi fotografimi por me një bateri që mund të zgjasë një muaj

Telefonat celularë të sotëm janë shumë më tepër se telefonat e zakonshëm dhe shumica e njerëzve i përdorin të paktën për telefonata dhe ...

Nokia prezanton verzionin G42 5G, telefonin që mund ta riparoni vetë

Nokia e re bën e të mundur zëvendësimin e lehtë të baterisë, ekranit dhe portit të karikimit me ndihmën e pjesëve nga iFixit.

Nokia prezanton katër pajisje të reja

MD Global e ka bërë publik një lajm interesant lidhur me telefonat e saj Nokia. Në prezantimin e mbajtur në prag të panairit IFA në Berlin, ata prezantuan atë ...

Nokia G11 - Bateri e fortë, ekran i madh

Pajisja më e fundit G11 e Nokia-s është projektuar si një zgjidhje buxhetore që përqendrohet në dy veçori kryesore - baterinë dhe ekranin. Me një ekran IPS 6,5 inç ...

Edhe Nokia largohet nga Rusia

Gjiganti teknologjik Nokia ka njoftuar se do të largohet nga Rusia, në kuadër të valës së kompanive të huaja që janë duke u larguar nga ky shtet, pas ...