Postet nga: njohjet e kosovës

Prioritetet e politikës së jashtme të Kosovës pas zgjedhjeve të tetorit 2019

Listës së dështimeve të shtetit të Kosovës në këto vite, sidomos pas pavarësisë, padyshim se nuk i mungon as politika e jashtme. Për fat ...

Intensifikimi i betejës mbi njohjet e Kosovës është i kotë

As Serbia dhe as Kosova nuk do të dalin fitimtare kundër tjetra-tjetrës në betejën e tyre të vazhdueshme rreth njohjeve të pavarësisë së Kosovës, sidomos ...

Haradinaj: Kemi nevojë për më shumë njohje

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova ka nevojë për më shumë njohje të reja të vendeve të botës.

Palau ‘pezullon’ njohjen e pavarësisë së Kosovës

Republika Palau, shtet në Oqeanin e Qetë, ka vendosur të shqyrtojë vendimin për njohjen e pavarësisë së Kosovës dhe t'i pezullojë të gjitha vendimet dhe deklaratat e ...

Pacolli: Njohjet e Kosovës më të rëndësishme se shkëmbimi i territorit

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, tha për BIRN se ai do të përqendrohej më shumë në bindjen e pjesës tjetër të vendeve ...

Ngecjet në njohje, pasojë e konfuzionit politik brenda Kosovës

Viti 2018 po konsiderohet si njëri ndër vitet më të varfra të diplomacisë kosovare për sigurimin e njohjeve të reja për pavarësinë e Kosovës nga ...

Serbia thotë se edhe një shtet ka tërhequr njohjen e Kosovës, MPJ e mohon

Grenada është vendi i nëntë që ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës, kështu raportojnë sot mediet serbe.

Pacolli përgënjeshtron Daçiqin

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shkruar se nuk është e vërtetë se Liberia e ka tërhequr njohjen e Republikës së Kosovës.