Postet nga: njohja reciproke

Çka pritet nga takimi i nesërm Kurti - Lajçak - Escobar?

Dialogu dhe hapat e ardhshëm drejt normalizimit të plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me njohjen reciproke në qendër, do të jetë tema ...

Kurti: Jam i gatshëm dhe i interesuar për marrëveshje finale me Serbinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha se është i gatshëm për marrëveshje finale dhe normalizim të mardhënieve mes Kosovës dhe Serbisë dhe njohjen reciproke.

Gërvalla: Të mos harrojmë që zgjidhja finale me Serbinë është vetëm njohja reciproke dhe asgjë tjetër

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla – Schwarz ka folur lidhur me procesin e dialogut Kosovë-Serbi.

Osmani: SHBA s'na kërkoi marrëveshje finale pa njohje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me homologun e saj nga Malta, George Vella, ka folur lidhur me deklaratën e të dërguarit të SHBA-së për ...

Haradinaj: Është koha për njohje reciproke ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën udhëheqjen e SHBA-së

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se është koha për njohje reciproke ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Brnabiq thotë se nuk e ka të qartë rezolutën e PE-së ku kërkohet njohja reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, thotë se nuk e ka të qartë rezolutën e Parlamentit Evropian, e cila u miratua më 6 korrik dhe ku kërkohet që Kosova dhe ...

Vuçiq: Nuk nënshkruajmë marrëveshje për njohje me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleknsandar Vuçiq, tha se vendi i tij nuk do të nënshkruajë marrëveshje për njohje reciproke me Kosovën.

PE: Marrëveshja finale mes Kosovës e Serbisë të bazohet në njohjen reciproke

Komisioni i Parlamentit Evropian për Politikë të Jashtme (AFET) ka miratuar të martën raportet për Kosovën, Serbinë dhe Bosnjën e Hercegovinën.