Postet nga: njohja nga Xhamajka

Glauk Konjufca për mosnjohjen nga Xhamajka: Presidenti është ngutur

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë që presidenti i vendit, Hashim Thaçi është ‘ngutur’ për kumtimin e lajmit për ...

Rasti me Xhamajkën dhe (mos)njohja e Kosovës: Si të verifikohen deklaratat e politikanëve?

Xhamajka e ka njohur pavarësinë e Kosovës – lajmi që u përhap në hapësirën mediatike në Kosovë, por edhe në rajon, vetëm disa orë më ...

Diplomacia e Kosovës jashtë binarëve

Skandaleve të shumta të politikës së jashtme të Kosovës iu shtua edhe një i tillë pas demantimit që iu bë njoftimit për njohje të pavarësisë së ...

Vjosa Osmani flet për “skandalin” e njohjes nga Xhamajka

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës së saj në Komunën e Gjilanit ka folur pas demantimit të lajmit për njohjen e Kosovës ...

Reagon Konjufca: Po presim sqarime nga Ambasada në ShBA

Ministri i Jashtëm dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka reaguar ndaj deklaratave se Xhamajka në fakt nuk e ka njohur Kosovën.

Megjithatë, Behgjet Pacolli e falënderon Xhamajkën

Ish-ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar pas raportimit se shteti i Xhamajkës nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës, duke ...

Skandali me 'njohjen' nga Xhamajka, reagon Presidenca

Pas demantimit të lajmit për njohjen e Kosovës nga shteti i Xhamajkës, Presidenca e Kosovës ka sqaruar sesi ka rrjedhur lajmi.

Deputetja e LVV-së: Nëse Xhamajka s'e ka njohur Kosovën, të shkarkohet ambasadorja Çitaku

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka kërkuar shkarkimin e Ambasadores së Kosovës në SHBA , Vlora Çitakut, nëse lajmi se shteti i ...