Postet nga: njazi thaçi

Drejtori i KEK-ut me BMW

Njazi Thaçi, kushëriri i presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është zgjedhur drejtor menaxhues i KEK-ut në tetor të vitit të kaluar.

Fillon investimi për hapësirat e gjelbëruara në tokat e KEK-ut

Në komunën e Obliliqt ka filluar faza e investimeve në kultivimin e tokave dhe ndërtimin e parqeve të gjelbëruara në hapësira qindra hektarëshe në tokat ...

KEK-u në vitin 2018 kaloi planin e prodhimit për 10 milionë euro

Viti 2018 ka qenë vit me plot angazhime dhe të arritura për Korporatën Energjetike të Kosovës.

Starton 'Njësia B1' dy ditë para afatit, KEK-u në prodhim me kapacitete të plota

Pas një remonti kompleks, “Njësia B1” e Termocentralit “Kosova B” është kthyer në prodhim. Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) nga sot është në prodhim me kapacitete të plota. ...

Gjykata vendosi për të dyshuarit për kërcënim ndaj drejtorit të KEK-ut, Njazi Thaçi

Lirohen dy personat e arrestuar lidhur me kërcënimin ndaj drejtorit të KEK-ut, Njazi Thaçi.

Policia jep detaje për dy të arrestuarit që dyshohet se kërcënuan drejtorin e KEK-ut

B.B. 24 vjeçar, dhe J.K. 29 vjeçar, janë arrestuar nga Policia nën dyshimet se kanë kërcënuar drejtorin e KEK-ut Njazi Thaçin.

Dy të arrestuar për kërcënimin ndaj drejtorit të KEK-ut Njazi Thaçi

Dy persona janë arrestuar lidhur me kërcënimin që i është bërë drejtorit të KEK-ut, Njazi Thaçi.

Kërcënimi i Njazi Thaçit, reagon Bordi i KEK-ut

Bordi i Drejtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) kanë shprehur shqetësimin e tyre pas lajmit se është kërcënuar drejtori i kësaj korporate, ...