Postet nga: njazi rexha

Agron Selimi, i akuzuar se përvetësoi mbi 19 mijë euro të Klubit 'Kosova' në Vushtrri deklarohet rreth fajësisë

Agron Selimi, i cili akuzohet nga Prokuroria e Mitrovicës për veprën penale përvetësim në detyrë u deklarua sot i pafajshëm para Gjykatës

Deklarohet i pafajshëm i akuzuari për 61 kilogram marihuanë

Në gjykatën e Mitrovicës të mërkurën u mbajt seanca e shqyrtimit fillestar në rastin e të akuzuarit Denis Isufi.

Gjykimi për vrasjen në pompën e benzinës në Pejë, i akuzuari sërish deklarohet i pafajshëm

Pas më shumë se katër muaj prej kur ishte mbajtur seanca e fundit, në Gjykatën e Mitrovicës sot ka vazhduar gjykimi i të pandehurit Nimon Berisha, i ...

Caktohet ekspertizë në rastin e të akuzuarit për përvetësim të 159 kg metal të çmueshëm

Gjykata e Mitrovicës ka vendosur që në rastin e  Zhivorad Millutinoviqit, i cili akuzohet për përvetësim në detyrë, të bëhet ekspertizë në Fakultetin Teknik të ...

I akuzuari për përvetësimin e mbi 71 mijë eurove të PTK-së nuk paraqitet në gjykatë

Dibran Fetahu i akuzuar për veprën penale përvetësim në detyrë, nuk u paraqit në Gjykatën e Mitrovicës edhe pse ishte ftuar në mënyrë ...

E akuzuara për tentim vrasjen e babait të ish të dashurit del para gjykatës

Nemanja Petkoviq dhe Jellena Gjogoviq akuzohen nga Prokuroria e Mitrovicës për kryerjen e veprës penale vrasje e rëndë në tentativë.

Zyrtare: Policët e Arrestuar në Veri Lidhen me Rastin Ivanoviq

Prokuroria e Shtetit në një komunikim me KALLXO.com ka sqaruar ndërlidhjen e aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës  ku u arrestuan dy policë në lidhje ...

Vrasja e Ivanoviqit, Prokuroria Kërkon Ndihmë Nga Serbia për Identifikimin e Veturës

Prokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Njazi Rexha, tha të mërkurën se do të nevojitet ndihma nga hetuesia e Serbisë për të marrë më shumë informacione rreth ...