Postet nga: njazi rexha

Gjykimi ndaj ish drejtorit të KF “ Kosova “ – Gjykata cakton ekspertizë financiare

Gjykata e MitrovicëS ka caktuar ekspertizën financiare në rastin ku po gjykohet ish-drejtorit i klubit të futbollit KF “Kosova”, Agron Selimi

Adem Grabovci kërkon drejtësi në Gjykatën Supreme për rastin “Pronto”

Ish-deputeti i PDK-së, Adem Grabovci i dënuar në rastin e njohur si "Pronto" i është drejtuar Gjykatës Supreme me ankesë.

Gjykimi për vrasjen e veteranit të UÇK-së në Skenderaj drejtë fundit

 

Aktgjykimi: 2.000 euro gjobë për armëmbajtje pa leje

Gjykata e Mitrovicës sot e ka dënuar të pandehurin Abedin Beka, i akuzuar për armëmbajtje pa leje.

Apeli e dënon Adem Grabovcin me kusht për rastin “Pronto”

Gjykata e Apelit ka marrë vendim në rastin e të akuzuarve A.G.,A.P.,Xh.D., I.G., S.D., B.B., R.A., N.K.,Z.P, F....

Detaje nga gjykimi për vrasjen e veteranit të UÇK-së në Prekaz të Skenderajt

Halil Fejza dhe Korab Imeri, i pari i akuzuar për vrasjen e Ilir Zeqirit, ndërsa i dyti për ndihmë pas kryerjes së veprës penale janë sjellë ...

Dështon seanca ndaj doganierëve të akuzuar për kontrabandë me produkte kozmetike

 

Gjykimi me maska: Si u nis për Serbi droga e ngarkuar në Açarevë të Skenderajt

Nën masa mbrojtëse kundër pandemisë COVID-19 si maska e dorëza është mbajtur sot seanca gjyqësore ndaj të akuzuarit për transportimin e më shumë se 18 ...