Postet nga: nissan

Oferta që t’bon me veturë t’re për pranverë

Auto Mita dëshiron t’ua bëjë ëndrrën realitet për të pasur makinën që gjithmonë keni ëndërruar. Jemi të kënaqur t’ua prezantojmë ofertë...

Nissan synon elektrifikimin e të gjitha automjeteve të saj deri në vitin 2030

Deri në fund të kësaj dekade, Nissan synon të largohet nga tregu i automjeteve me motorë me djegie të brendshme dhe t'i drejtohet plotësisht elektrifikimit.

Shqipëria mirëpret Auto Mita-n, distributorin zyrtar për Renault, Dacia dhe Nissan

Auto Mita, njëri ndër shitësi kryesor i makinave në Kosovë, ka zgjeruar aktivitetin e saj në Shqipëri, duke u bërë distributori zyrtar për Renault, ...

35% e shumës të paguhet në fund – zbuloni ofertën e re nga Auto Mita dhe BKT

Auto Mita, në bashkëpunim me Bankën Kombëtare Tregtare (BKT), është duke e vazhduar ofertën inovative financiare për blerjen e veturës tuaj të re. Kjo ...

Ish-shefi i Nissan-it i kërkon kompanisë dëmshpërblim prej 1 miliard dollarësh

Ish-udhëheqësi i kompanisë Nissan, Carlos Ghosn, raportohet të ketë paditur kompaninë për prodhim të makinave, duke i kërkuar dëmshpërblim prej 1 miliard dollarësh.

Veturën e vjetër dërgoje në Auto Mita dhe merre një të re – oferta e pabesueshme rikthehet

Përgatituni për t’u habitur teksa Auto Mita ri-kthen kampanjën e saj të shumë kërkuar, ku ju lejon t’i jepni lamtumirën makinës tuaj ...

Vetëm një muaj nga lansimi, kërkesë e madhe për Renault Austral – shitjet tejkalojnë pritshmëritë

Vetëm një muaj pas prezantimit zyrtar në Prishtinë, nga përfaqësuesi zyrtar Auto Mita, kërkesa për Renault Austral tejkalon të gjitha pritshmëritë.

Auto Mita – një udhëtim 35 vjeçar i përsosmërisë në industrinë e automobilave

Auto Mita, importuesi dhe distributori ekskluziv i Renault, Nissan dhe Dacia në Kosovë, këtë vit feston 35 vjetorin e themelimit. Për të shënuar këtë moment historik, kompania ...