Postet nga: NISMA

Haradinaj: Parlamenti pa Opozitë Nuk Ekziston

Mbledhja e ardhshme e Kuvenditnuk do t’i gjejë në vendin e vet deputetët opozitarë. Këtë e konfirmoi sot Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e ...

Ajeti: Kuvendi Shkeli Ligjin

Sipas Nismës, bëhet fjalë për plotësim-ndryshimin e Ligjit për Menaxhimin e Financave Publike të miratuar më 14 dhjetor 2015 në sallën alternative të Kuvendit.

Basha: Nuk Jam Këtu për Leksione

Ramush Haradinaj Bashën e quajti mik, ndërsa partinë që Basha drejton themel të asaj që Shqipëria është sot.

Opozita Kërkon Largimin e Mustafës e Thaçit nga Qeveria

Në deklaratë, opozita thotë se edhe më herët ka argumentuar se marrëveshja e 25 gushtit me Serbinë e nënshkruar nga Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuçiq në ...

Të Rinjtë e NISMA-s Protestojnë Kundër Izolimit të Kosovarëve

Të rinjtë pakënaqësitë e tyre i shprehën më anë ta pankartave dhe duke vendosur pasaporta të kopjuara në grilat e oborrit të Qeverisë së Republikës së ...

Nga Gjilani, Opozita u ‘Bllokon’ Rrugën Marrëveshjeve

Nga Gjilani, Opozita u 'Bllokon' Rrugën Marrëveshjeve

Në protestën e mbajtur në Gjilan, tre liderët e opozitës kanë kritikuar kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe zëvendësin e tij, Hashim Thaçi, ...

Ismajl Kurteshi në Protestë nga Arresti Shtëpiak

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rivendosje rastin lëndën ndaj Kurteshit, por avokatja e tij sipas detyrës, Teuta Zhilipotoku, tha se nuk ka marrë ndonjë vendim ...

Fotografi nga Protesta në Gjilan

Ekipi i KALLXO.com ka fotografuar nga lart praninë e protestuesve në sheshin kryesor të Gjilanit.