Postet nga: NISMA

PZAP shqipton 121 mijë euro gjobë për partitë politike

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se ka shqiptuar 117 ankesa në vlerë rreth 121 mijë euro për shkak të thyerjes së heshtjes zgjedhore përfshirë edhe ...

Limaj: Do vazhdojmë fuqishëm promovimin e kauzës tonë

Kryetari i Nismës Socialdemorkate Fatmir Limaj, ka thënë se pavarësisht rezultateve ata do vazhdojnë fuqishëm të promovojnë kauzën e tyre.

Limaj: Më 14 shkurt Nisma do të thyej të gjitha parashikimet

Kreu i Nismës Socialdemorkate, Fatmir Limaj gjatë një tubimi elektoral në Komoran ka thënë se parashikimet e kundërshtarëve politik do të thyhen në ditën e ...

Limaj: Premtimet e liderëve tjerë partiakë për ekonominë, janë pallavra

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u ka bërë thirrje që të kenë kujdes në duar të kujt ...

Limaj: Enver Hoxhaj veç në filma të 'Rambos' e ka parë se çka është shpirti luftarak

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, u është kundërpërgjigjur deklaratave të kreut të PDK-së, Enver Hoxhaj, i cili gjatë një tubimi me simpatizantë në Malishevë u ka ...

Asamblistja e Nismës në Malishevë kalon në Vetëvendosje

Sadije Krasniqi, asamblistja e Nismës Socialdemokrate në Malishevë, është anëtarësuar në Lëvizjen Vetëvendosje.

Nisma Socialdemokrate publikon listën e kandidatëve për deputetë

Nisma Socialdemokrate e udhëhequr nga Fatmir Limaj ka publikuar listën me emrat e 110 kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit.

Haxhi Shala thotë se 50 anëtarë të Nismës në Vushtrri iu bashkuan AAK-së

Ish-deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Haxhi Shala, ka njoftuar se 50 anëtarë të Nismës Socialdemokrate në Vushtrri i janë bashkuar AAK-së.