Postet nga: Nisma Socialdemokrate

Limaj mblodhi partinë, diskutuan për mundësinë që të garojnë të vetëm në zgjedhje

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur sot një takim me anëtarët e kryesisë dhe kryetarët e degëve, ku është diskutuar rreth përgatitjeve për zgjedhjet e ...

Nisma kërkon nga Specialja të hetojë krimet serbe në Kosovë

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se kërkojnë nga Prokuroria e Kosovës të sqarojë nëse ka pasur bashkëpunim ...

Aktivistja e Nismës Socialdemokrate emërohet anëtare e bordit të Postës së Kosovës

Qeveria Hoti dje ka emëruar Elda Malokun, Leonard Shabanin dhe Fadil Aliun në bordin e përkohshëm të Postës së Kosovës.

Nisma Socialdemokrate nuk do ta përkrahë mocionin e LVV-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Partia e Fatmir Limajt nuk do ta përkrahë mocionin e mosbesimit të iniciuar nga Lëvizja Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë të cilës i prin ...

NISMA Socialdemokrate reagon pas 'valës' së dorëheqjeve nga partia

NISMA Socialdemokrate ka reaguar pas largimeve të njëpasnjëshme të zyrtarëve nga ky subjekt politik për të vazhduar rrugëtimin e tyre politik në krah me Haxhi ...

NISMA-s i largohet edhe një zyrtar për të aderuar në AAK

NISMA-s Socialdemokratike ka mbetur edhe pa një zyrtar që përfaqësohej edhe në asamble komunale.

Zv/kryeministrja: Nisma e ka vendosur reciprocitetin ndaj Serbisë

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, nga Nisma Socialdemokrate Albulena Balaj-Halimaj ka dekalruar, se masa e reciprocitetit ndaj Serbisë është vendosur nga partia e saj, në kohën e ministrit ...

Haxhi Shala: Deri më sot, vota ime është kundër Qeverisë Hoti

Deputeti nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ende nuk ka vendosur se a do ta votojë Qeverinë Hoti, pjesë e të cilës pritet të jetë edhe ...