Postet nga: Nisma Socialdemokrate

12 kandidatë të Nismas Socialdemokrate mbesin jashtë listës zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka aprovuar pjesërisht ankesën e Nismës Socialdemokrate për moscertifikim nga Komisioni Qendror Zgjedhor.

Strukturat e Nismës Socialdemokrate në fshatrat e Leposaviqit kalojnë në Vetëvendosje

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri ka njoftuar se kryesia dhe struktura e degës së partisë ...

Ish-asamblisti i NISMA-s u punësua në Ministrinë që udhëhiqet nga kjo parti

Ish-asamblisti nga radhët e NISMA Socialdemokrate në Komunën e Malishevës është angazhuar së fundmi si këshilltar profesional për siguri në punë në kuadër të ...

Shkel masat anti COVID-19, Limaj mbledh dhjetëra qytetarë në odat e fshatrave të Drenasit e Malishevës

Listës së subjekteve politike që po i shkelin masat anti COVID-19, i është bashkuar edhe Nisma Socialdemokrate.

Asamblistja e Nismës në Malishevë kalon në AAK

Donjeta Shijaku, asambliste nga radhët e Nismës Socialdemokrate në Asamblenë Komunale të Malishevesë ka ndërruar partinë.

Limaj: Zgjedhjet janë më shumë se të jashtëzakonshme për atë se çfarë po na pret si shtet

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se në vazhdën e takimeve mobilizuese me strukturat e tyre për zgjedhjet e parakohshme në vend, sot me bashkë...

Limaj mblodhi partinë, diskutuan për mundësinë që të garojnë të vetëm në zgjedhje

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur sot një takim me anëtarët e kryesisë dhe kryetarët e degëve, ku është diskutuar rreth përgatitjeve për zgjedhjet e ...

Nisma kërkon nga Specialja të hetojë krimet serbe në Kosovë

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se kërkojnë nga Prokuroria e Kosovës të sqarojë nëse ka pasur bashkëpunim ...