Postet nga: Nisma Socialdemokrate

Limaj në Mitrovicë: Kujdes kë votoni! Kemi kandidat për kryeministër dikë që gjenocidin e Serbisë e quan “përpjekje për gjenocid”

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se në Kosovë po tentohet të harrohet e kaluara e dhimbshme.

Sherifi: Limaj luftoi për çlirim të vendit, e Hoxhaj nga Vjena, sabotoi luftën e UÇK-së

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka bërë një krahasim në mes kryetarit të Nismës Fatmir Limajt dhe kandidatit të PDK-së për ...

Nisma Socialdemokrate hap fushatën zgjedhore

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj,  ka hapur fushatën zgjedhore të partisë së tij.

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj jep dorëheqje, akuzon Nismën për presion

Drejtori i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale i Komunës së Ferizajt, Bekim Ademi, i cili ka qenë nga anëtar i Nismës Socialdemokrate ka bërë ...

Monopoli në tregun e naftës garanton të hyra mbi 15 milionë euro në vit

Kompania që do të ketë monopolin në shenjim/markim të naftës pritet të fitojë miliona euro brenda një viti. Nëse MTI e kontrakton kompaninë për shënjim ...

Limaj: Koalicioni PAN ishte bërë vetëm për poste

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjini, ka folur në lidhje me koalicionin PAN (PDK, AAK, Nisma Socialdemokrate) të vitit 2017.

"Me çlirimtarët!", slogani i Nismës Socialdemokrate për zgjedhjet e 14 shkurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ftuar në Debat Plus të ‘RTV Dukagjini’ ka prezantuar për herë të parë sloganin e partisë së tij.

Limaj: PDK ka filluar distancimin e heshtur nga UÇK-ja

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka folur në lidhje me PDK-në dhe vlerat e luftës së UÇK-së.