Postet nga: Nisma Socialdemokrate

Valdete Dushica-Bajrami largohet nga Nisma

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nisma Socialdemokrate, Valdete Dushica-Bajrami ka bërë të ditur se nuk do të jetë më pjesë e këtij subjekti ...

Djali i axhës së ministrit të Nismës Socialdemokrate në prag të përfitimit të një granti në vlerë mijëra euro

Biznesi i djalit të axhës së ministrit në detyrë të Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqit, ka hyrë në listën preliminare për përfitimin e një subvencioni të ...

NISMA Socialdemokrate në Prizren: Skandali që po ndodhë në Drejtorinë e Arsimit

Nisma Socialdemokrate, dega në Prizren ka publikuar në llogarinë e tyre në rrjetin social në Facebook, disa dokumente përmes së cilave pretendon për parregullsi në Drejtorinë Komunale të ...

Limaj në Mitrovicë: Kujdes kë votoni! Kemi kandidat për kryeministër dikë që gjenocidin e Serbisë e quan “përpjekje për gjenocid”

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se në Kosovë po tentohet të harrohet e kaluara e dhimbshme.

Sherifi: Limaj luftoi për çlirim të vendit, e Hoxhaj nga Vjena, sabotoi luftën e UÇK-së

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka bërë një krahasim në mes kryetarit të Nismës Fatmir Limajt dhe kandidatit të PDK-së për ...

Nisma Socialdemokrate hap fushatën zgjedhore

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj,  ka hapur fushatën zgjedhore të partisë së tij.

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj jep dorëheqje, akuzon Nismën për presion

Drejtori i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale i Komunës së Ferizajt, Bekim Ademi, i cili ka qenë nga anëtar i Nismës Socialdemokrate ka bërë ...

Monopoli në tregun e naftës garanton të hyra mbi 15 milionë euro në vit

Kompania që do të ketë monopolin në shenjim/markim të naftës pritet të fitojë miliona euro brenda një viti. Nëse MTI e kontrakton kompaninë për shënjim ...