Postet nga: Nisma Social Demokarate

Kandidatja e Nismës për asambliste thotë se nuk mori as votën e vet - FOTO

Kandidatja e Nismës Socialdemokrate për asambliste në Prishtinë, Lejla Gashi, pretendon se nuk e mori as votën e vet në pikën ku ajo ka votuar.

NISMA e Limajt shkel rëndë masat kundër COVID-19, mbledh qindra persona në Malishevë

Që nga shpallja e datës së zgjedhjeve, partitë politike në Kosovë kanë nisur tubime me simpatizantë e anëtarë të tyre.

Nisma Socialdemokrate nuk çertifikohet si subjekt politik nga KQZ

Në mbledhjen e sotme të KQZ-së Nisma Socialdemokrate nuk është çertifikuar si subjekt politik për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Nisma, AKR dhe ish-6 plus me grup parlamentar të përbashkët

Grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate dhe AKR-së i janë bashkuar edhe katër deputetë të rinj nga grupi 6+, tashmë i shuar.

Aksham pazari i NISMA-s, anëtari i saj punësohet në Ministrinë e Tregtisë

Enver Hajrullahu është punësuar si zyrtar certifikues në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, që udhëhiqet nga Endrit Shala i Nismës Socialdemokrate.

Limaj: Nisma do t’i ketë kandidatët më të mirë për deputetë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj në takim me strukturat e kësaj partie në Suharekë, ka theksuar se Nisma së bashku me partnerët e saj, do t’...

Një biznesmen aderon në NISMA, Limaj nuk komenton koalicionet parazgjedhore

Nga sot, pjesë e partisë së Fatmir Limajt do të jetë një biznesmen.

NISMA thotë se në Prishtinë iu bashkuan 880 anëtarë të rinj

Partia që udhëhiqet nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se shumë anëtarë të rinj nga Prishtina i janë bashkuar kësaj partie.