Postet nga: Nisma-AKR-PD

Kush po ja financon fushatën Haxhi Shalës komandant 'Topit'

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Nisma Socialdemokrate Haxhi Shala, i cili synon që të jetë ligjvënës edhe në legjislaturën e ardhshme, në një intervistë pë...

Kandidatja e AKR-së propozon ligj për rimbursimin e barnave për pensionistët

Kandidatja për deputete të Kuvendit të Kosovës nga Aleanca Kosova e Re (AKR), Alma Lamçja, në një intervistë për KALLXO.com, ka premtuar se në rast ...

Ministri i Qeverisë Haradinaj PRO shkëmbimit të territoreve me Serbinë

“Mjedisi i pastër për Kosovën”, është kauza të cilën do ta ndjek kandidati i Aleancës Kosova e Re (AKR) për deputet të Kuvendit të ...

Njihuni me kandidaten që i ka të gjithë familjarët e punësuar dhe premton fuqizimin e gruas

Arbanë Hajdaraj, kandidate për deputete të Kuvendit të Kosovës nga Nisma Socialdemokrate, në një intervistë për KALLXO.com, ka thënë se gratë do të ndjejnë më ...

Kandidatja e NISMAS, pro ose kundër autostradës së Dukagjinit dhe shamive në shkolla

Kandidatja për deputete të Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj – Halimaj, në një intervistë për KALLXO.com, ka premtuar investime në ç...

Zëvendësministri në detyrë që u gjobit për barnatore pa licencë, i hyn garës për deputet

Zëvendësministri në detyrë i Ministrisë së Shëndetësisë, Agim Çaka i cili ishte dënuar me gjobë prej 7 mijë eurosh pasi barnatorja e tij kishte punuar pa ...