Postet nga: Nisma-AKR-PD

Kush po ia financon fushatën zëvendësministrit që synon të bëhet deputet?

Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Isa Xhemajlaj, i është futur garës për deputet nga radhët e Nismës Socialdemokrate, derisa në një ...

Kandidati nga NISMA flet për ridizajnimin e listave të veteranëve të luftës - VIDEO

Këshilltari në detyrë i Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, tashmë kandidat për deputet nga Nisma Socialdemokrate, Fehmi Hysenaj, në një intervistë për KALLXO.com, ka ...

Kandidatja për ligjvënëse premton përkrahje për fëmijët me autizëm

Menaxhimi i mbeturinave dhe riciklimi i tyre, do të jetë kauza që do të shtyjë përpara, kandidatja për deputete të Kuvendit të Kosovës, në zgjedhjet e 6 tetorit, ...

Kandidatja e PD-së - 'Do jem krah i të rinjve' - VIDEO

Kandidatja për deputete të Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Partisë së Drejtësisë (PD), Xhylije Ibrahimi, në një intervistë për KALLXO.com, është zotuar pë...

Kandidati për deputet pa familjarë të pa punë, zotohet për zhvillim ekonomik - VIDEO

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga Nisma Socialdemokrate, Jeton Svirca në një intervistë për KALLXO.com, ka thënë se tri problemet kryesore të Prishtinë...

Kandidati për deputet që zotohet se do ta mbajë vetëm një vend pune - VIDEO

Kandidati i Nismës Socialdemokrate për deputet të Kuvendit të Kosovës, Enver Hoti, në një intervistë për KALLXO.com, ka thënë se kauza e tij kryesore ...

Kandidati i Partisë së Drejtësisë abstenon në pyetjen për martesat në mes gjinisë së njëjtë

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës, Bahri Bokshi  nga Partia e Drejtësisë (PD), e cila garon në zgjedhje në një listë për përbashkët ...

Kandidati i partisë së Fatmir Limajt pa familjarë të punësuar

Askush nga familja e tij nuk është i punësuar ndërsa Afrim Bekteshi thotë se e mbanë familjen vetëm me pagën që e merr si Zëvendë...