Postet nga: Nisma-AKR-PD

Dështimi katastrofal i ministrave të NISMA-AKR që synonin postin e deputetit

Koalicioni parazgjedhor NISMA-AKR-PD nuk e ka kaluar pragun për t`u bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës, nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit, e që rrjedhimisht ...

Zyrtare: Koalicioni i Nismës nuk e kalon pragun

Koalicioni parazgjedhor Nisma Socialdemokrate - Aleanca Kosova e Re - Partia e Drejtësisë, nuk e kanë kaluar pragun për tu bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës, ...

PZAP e refuzon ankesën e koalicionit NISMA-AKR-PD për votat nga Serbia

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) e ka refuzuar dhe cilësuar si jashtë afatit ligjor, ankesën e koalicionit NISMA-AKR-PD, për 3,700 zarfet më vota të ardhura ...

PZAP refuzon ankesën e NISMA-AKR-PD për mosnumërimin e votave të ardhura nga Serbia

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka hedhur poshtë kërkesën e koalicionit NISMA-AKR-PD, me anë të së cilës është kërkuar të përjashtohen ...

Pak vota për Fatmir Limajn në katundin e tij

Në vendlindjen e Fatmir Limajt, në fshatin Banjë të Malishevës, koalicioni Nisma-AKR-PD, ka marrë mbi 50 për qind të votave.

Edhe koalicioni NISMA-AKR-PD dënohet për shkelje të heshtjes zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka miratuar dy ankesat e organizatave BIRN dhe Internews Kosova, për shkelje të heshtjes zgjedhore nga koalicioni NISMA-AKR-PD, duke e dë...

Fatmir Limaj u bën thirrje qytetarëve të dalin në zgjedhje

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga koalicioni parazgjedhor Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj përmes një video-mesazhi në Facebook, ka kërkuar nga qytetarët të dalin për ...

Endrit Shala zotohet t'i përkrahë bizneset vendore, nëse bëhet deputet

Kandidati për deputet nga Nisma Socialdemokrate, njëherësh ministër në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, në një intervistë për KALLXO.com është zotuar se ...