Postet nga: Nikollë Komani

Gjykimi i Granit Elshanit, dëshmojnë dy zyrtarë policorë

Në seancën e gjykimit të Granit Elshanit, i akuzuar për vrasje e tri vrasje në tentativë, dhanë dëshmi dy zyrtarë policorë.

VIDEO: Burg e gjobë për ish-inspektorin e ATK-së

Gjykimi ndaj Driton Fetahut ish-inspektor i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) e Bledar Haskut kontabilist, të akuzuar për vepra që ndërlidhen me korrupsion, ka marrë epilog, ...

Prokurori heq dorë nga ndjekja penale e të akuzuarit për dhënie të mitos, kërkon dënimin e të akuzuarit për marrje të mitos

Prokurori i Gjakovës, Ali Uka ka hequr dorë nga ndjekja penale ndaj të akuzuarit për dhënie të mitos, Bledar Haskut.

Një muaj paraburgim për vrasësin e dyshuari të ekstraduar nga Shqipëria

Pas kërkesës së Prokurorisë së Prizrenit, Gjykata e Gjakovës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj Dodë Gjikolaj, të dyshuar për vrasjen me ...

I dyshuari për vrasjen me eksploziv në Smolicë të Gjakovës sillet në gjykatë nën masa të rrepta të sigurisë

D. Gj., i dyshuar për vraje në Smolicë të Gjakovës, nën masa të rrepta të sigurisë është sjellë në Gjykatën e Gjakovës. Ai u soll ...

Gjykimi ndaj Granit Elshanit, dështon seanca ku pritej të dëgjoheshin rrëfimet e dëshmitarëve

Ka dështuar të mbahet seanca e radhës ndaj Granit Elshanit, i akuzuar për vrasje dhe tri tentim vrasje.

Japin mbrojtjen ish-inspektori i ATK-së dhe një kontabilist, nën akuzat për korrupsion

Driton Fetahu ish-inspektor i Administratën Tatimore të Kosovës (ATK) e Bledar Hasku kontabilist, të akuzuar për vepra që ndërlidhen me korrupsion, po akuzohen për marrje ...

Në prill vazhdon gjykimi ndaj Granit Elshanit

Në gjykimin e Granit Elshanit, i akuzuar për vrasje e tri vrasje në tentativë, ka dëshmuar zyrtari policor Riza Mahaj. Elshani ishte arrestuar e më pas u lirua ...