Postet nga: Nikolla Gruevski

Ish-zyrtarët e akuzuar për keqpërdorime, ende në liri

Proceset gjyqësore kundër dhjetëra ish-zyrtarëve të Qeverisë së ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski, të akuzuar nga organet e ndjekjes për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe ...

Dënim me burg në mungesë për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski

Gjykata Penale në Shkup vendosi të martën dënimin me një vit e gjashtë muaj burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski për nxitjen e dhunës ndaj ish- ...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miraton dorëheqjen e Gruevskit

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi kërkesën për dorëheqje nga posti i deputetit të Nikolla Gruevskit.

Gruevski: U largova për në Hungari pasi pranova kërcënime me vdekje

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski thotë se u largua për në Hungari për të shmangur dënimin prej dy vjetësh burgim pasi ai pranoi kërcënime ...

Kuvendi i Maqedonisë i hoqi imunitetin Nikolla Gruevskit

Në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së, me 62 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim Kuvendi i hoqi imunitetin deputetit Nikolla Gruevski.

Nikolla Gruevski fiton azil në Hungari

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski përmes një postimi në Facebok ka bërë të ditur se autoritetet hungareze kanë pranuar kërkesën e tij për azil politik ...

Opozita hungareze bën thirrje të ekstradohet Gruevski

Partitë opozitare hungareze i kanë bërë thirrje qeverisë që të arrestojë dhe të ekstradojë sa më shpejt ish-kryeministrin e Maqedonisë, Nikola Gruevskni, i cili ka kërkuar azil në ...

Zaev: Gruevski do të ekstradohet në Maqedoni

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka hedhur poshtë para mediave të gjitha spekulimet se ka marrëveshje mes tij dhe ish kryeministrit Nikolla Gruevskit për tu larguar nga vendi.