Postet nga: Nicola Orlando

Ambasadori italian përfundon misionin e tij në Kosovë

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nocola Orlando, ka njoftuar se misioni i tij në Kosovë do të përfundojë në fund të muajit qershor. Ai ka thënë se ndihet ...

Ambasadori i Italisë: KFOR-i është i përkushtuar për mjedis të sigurt për të gjithë

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ka përkujtuar ditën kur trupat e NATO-s hynë në Kosovë, 22 vite më parë.

Ambasadori italian: Festa e djeshme ishte mundësi për t'i riafirmuar lidhjet e forta me Kosovën

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka deklaruar se festa e organizuar dje në Prishtinë, me rastin e shpalljes së Republikës së Italisë, ishte një mundësi pë...

Haxhiu pret në takim ambasadorin italian, Nicola Orlando, flasin për luftimin e krimit dhe korrupsionit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka pritur në takim ambasadorin italian, Nicola Orlando, me të cilin diskutuan rreth prioriteteve të Ministrisë.

Sveçla: Qeveria do të jetë e pa kompromis në luftimin e të gjitha krimeve

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka pritur sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ambasadorin e Shqipërisë në Kosovës, Qemal Minxhozi, ...

Ambasadori i Italisë feston suksesin e kapjes së kokainës në Kosovë

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, e konsideron akt feste misionin e kapjes së 400 kilogramë të kokainës në Kosovë.

Ambasadori italian: U preka thellë nga dëshmia e jetës së Ferdonije Qerkezit

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ka vizituar sot Ferdonije Qerkezin, në Ditën Kombëtare të personave të zhdukur.

Presidentja takon Ambasadorin e Italisë, flet për mungesën e vaksinave për kosovarët

Presidentja Vjosa Osmani, priti sot në takim ambasadorin e Italisë,  Nicola Orlando, i cili e uroi atë për detyrën, duke theksuar se përmbyllja me sukses e procesit ...