Postet nga: Nicholas Abbott

Abbott për Asociacionin: S’bëhet fjalë për krijimin e një enklave njëetnike

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka mirëpritur diskutimin e organizuar nga Ambasada amerikane në lidhje me çështjen e Asociacionit.

Abbott: Kontributi më i fuqishëm që Kosova mund të japë për sigurinë evropiane është progresi në një marrëveshje dialogu me Serbinë

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, u prit sot në takim në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Prishtinës (UP) ku mbajti një bashkëbisedim me ...

Nis takimi i Kurtit me emisarin britanik – FOTO

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur takimin me të Dërguarin e Posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Lord Stuart Peach.

Ambasadori britanik flet për zhvillimet e fundit në veri të Kosovës

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott ka kërkuar që Policia e Kosovës, KFOR-i dhe EULEX-i të lejohen të bëjnë punën e tyre ...

Delegacioni nga Mbretëria e bashkuar vizitë në Birra Peja

Birraria Peja sot ka mirëpritur z. Martin Vickers të dërguarin e tregtisë në Ballkanin Perëndimor nga kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar dhe disa deputetë të shquar ...

Ambasadori i Britanisë së Madhe: Është zhgënjyese që sot nuk është arritur asnjë marrëveshje

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott është shprehur i zhgënjyer me mos arritjen e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë sot në Bruksel.

Osmani nënshkruan librin e ngushëllimeve për mbretëreshën Elizabeth II

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka nënshkruar librin e ngushëllimeve për monarken e Mbretërisë së Bashkuar Elizabeta II, e cila ka vdekur më 8 shtator në ...

Nicholas Abbott mirëpret licencimin e kompanisë ‘Drustvo Elektrosever’

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott ka mirëpritur vendimin e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë në Kosovë (ZRrE) për licencimin e kompanisë “Drustvo ...