Postet nga: ngrica

‘Lufta’ e frutave në Evropë, si po përshtaten pemishtet me dimrat më të ngrohtë

Dimrat më të ngrohtë janë një problem në rritje për prodhuesit e frutave. Shumë vende evropiane kanë nevojë për një dimër të gjatë të ftohtë për ...

Mëngjesi i ftohtë, temperaturat deri -15 gradë

Mëngjesi i sotëm në Kosovë do të ketë ngrica mesatare e deri te ato të ashpra në lartësira, ndërsa gjatë ditës mot me diell por ...

Mot i ftohtë e me reshje bore në javën e fundit të janarit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme do të vazhdojë të jetë me masa të ftohta polare.

Moti për sot

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe i ftohtë, kryesisht me borë

Moti për sot

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se java e dytë e muajit janar do të kushtëzohet me kushte të paqëndrueshme meteorologjike. Kjo situatë ...

Moti sot, temperaturat minimale -13 gradë Celsius

Gjatë së mërkurës në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se ...

(VIDEO) Rruga e akullt e Prishtinës, veturat rrëshqasin dhe përplasen

Si pasojë e reshjeve të borës dhe ngricave, veturat në Prishtinë kanë problem në qarkullim.

Parashikimi i motit për sot dhe nesër