Postet nga: Ngacmimi seksual

73 vjeçari arrestohet pasi ngacmoi seksualisht dy vajza të mitura

Një 73 vjeçar është ndaluar nga Policia e Shtetit në Tiranë, nën dyshimet për ngacmim seksual.

Pas raportimit të KALLXO.com, prokurori Maqedonci largohet nga rasti i studentes që u ankua për ngacmim seksual

Rexhep Maqedonci, prokurori i cili ishte i ngarkuar për të hetuar një rast të pretendimit për ngacmim seksual është larguar nga hetimi i këtij rasti.

Haradinaj kritikon shprehjen e prokurorit Maqedonci

Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar deklaratën e prokurorit Rexhep Maqedonci që e kishte quajtur ‘të poshtër’ një studente që kishte raportuar ngacmimin seksual.

Prokurori Rexhep Maqedonci e quan ‘të poshtër’ studenten që u ankua për ngacmim seksual

Rexhep Maqedonci, prokuror i ngarkuar për të hetuar njërin nga rastet më të përfolura kohëve të fundit për pretendime për ngacmime seksuale, në një ...

Gjakovë - Mësuesit të dyshuar për ngacmim seksual të nxënësve i vazhdohet paraburgimi

B. V., i akuzuar për keqpërdorim të personave nën moshën 16 vjeçare, do mbetet prapa grilave edhe për dy muaj.

Aktakuzë ndaj mësuesit nga Gjakova për ngacmim seksual të nxënëseve

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale ‘’keqpërdorimi i personave nën moshë...

Senati i UP-së nesër vendos për profesorin që pretendohet se ngacmoi seksualisht studenten

Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” nesër do të mbajë mbledhjen e rregullt dhe në rend dite për diskutim janë 9 tema.

Këto janë dënimet që parasheh Kodi i ri Penal për ngacmimin seksual

Kodi i ri Penal, i cili është në procedurën e miratimit në Kuvendin e Republikës së Kosovës, ka sjellë disa risi.