Postet nga: Ngacmimi seksual

Revolta feministe kundër dhunës seksuale

Institucionet, strukturat familjare dhe shoqëria kosovare e kanë lejuar dhe nxitur dhunën seksuale në nivele pandemike. Për ta luftuar, ne duhet t'i marrim institucionet dhe ta çlirojmë ...

Osmani reagon për ngacmimin seksual, thotë se është pasqyrë e trishtë e situatës së rëndë në shoqëri

Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar për rastin e ngacmimit seksual të një vajzë të mitur në njërën nga shkollat e Prishtinës.

Ahmeti flet për rastin e ngacmimit seksual në njërën nga shkollat e Prishtinës

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka folur mbi rastin e ngacmimit seksual që ka ndodhur në njërën nga shkollat e kryeqytetit para një kohë...

Reagimi i shkollës ku dyshohet se ka ndodhur ngacmimi seksual ndaj miturës

Udhëheqja e shkollës në Prishtinë ka reaguar pas publikimit të lajmeve për ngacmimin seksual ndaj një vajze të mitur në oborrin e shkollës nga tre djem, ...

KOMF thirrje mediave të largojnë videot e ngacmimit seksual ndaj të miturës

Koalicioni i Organizatave për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF) ka reaguar për lajmet e publikuara në media për ngacmimin seksual ndaj një vajze të mitur në ...

Fushë-Kosovë, e mitura ngacmohet seksualisht

Një vajzë e mitur nga Fushë-Kosova ka raportuar në Polici se është ngacmuar seksualisht nga një person në rrjetin social Instagram.

Dosja e Prokurorisë për ngacmimin seksual të dy të miturve në Mitrovicë

Prokuroria e Mitrovicës ka kërkuar paraburgim ndaj të dyshuarit për sulm dhe ngacmim seksual ndaj dy të miturve.

73 vjeçari arrestohet pasi ngacmoi seksualisht dy vajza të mitura

Një 73 vjeçar është ndaluar nga Policia e Shtetit në Tiranë, nën dyshimet për ngacmim seksual.