Postet nga: Nexhmi Rudari

Rudari: Jemi duke prirë pothuajse në të gjitha vendvotimet

Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës nga rradhët e LDK-së, Nexhmi Rudari, ka mbajtur një konferencë për media, ku ka thënë se partia ...

Nexhmi Rudari u thotë gazetarëve se i kanë shkelur rregullat kundër COVID-19

Një numër i madh i mbështetësve të LDK-së janë parë në selinë e kësaj partie në Podujevë.

Rudari flet për shtrimin e rrugës në ditën e zgjedhjeve në Podujevë

Kandidati nga radhët e LDK-së, për kryetar të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari i cili deri në këtë kohë ka qenë nënkryetar komune ë...

Voton Nexhmi Rudari, bën thirrje që të respektohen masat kundër COVID-19

Kandidati për kryetar të Podujevës nga rradhët e LDK-së, Nexhmi Rudari, ka votuar në shkollën ‘Naim Frashëri’ në Podujevë.

A e theu izolimin ministri Abrashi? Albulena Haxhiu kërkon veprime nga hetuesia

Më 18 nëntor, ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi njoftoi në rrjetin social Facebook se kishte rezultuar pozitiv me COVID-19.

Shpejtim Bulliqi për Nexhmi Rudarin: Ky është djalë i mirë, por nuk vendos ky në Komunë

Dy kandidatët për kryetar të Komunës së Podujevës kanë replikuar kur është diskutuar shkarkimi i drejtorit të Shëndetësisë, Zaim Thaçi, në kohë pandemie.

Podujevë, qytetarëve iu shtrua edhe oborri i shtëpive me asfalt

Në fshatin Bellopjë të Podujevës së fundmi asfaltimi i rrugëve përfundoi deri brenda oborreve të shtëpive.

Komuna Podujevës i bleu 11 euro më shtrenjtë uniformat se Komuna e Deçanit, arsyetohet Rudari

Komuna e Podujevës më 13 mars 2020, ka nënshkruar një kontratë për “Furnizim emergjent me mjete dhe pajisje mbrojtëse për nevoja të shërbimit të Epidemiologjisë – QKMF ...