Postet nga: nexhmedin spahiu

Shënohet 100 vjetori i themelimit të organizatës ‘Xhemijet’

Organizuar nën patronatin e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është shënuar sot, 100 vjetori i themelimit të organizatës “Xhemijet” (Bashkimi), e cila në mese dy luftë...

Spahiu: Serbët e Veriut po dërgojnë mesazh sikur shqiptarët më 1991

Kryetarët serbë të komunave veriore në Kosovë sot gjatë ditës kanë dhënë dorëheqje të përbashkët nga pozitat e tyre.

Bekim Jashari: Adem Jashari ishte regjistruar me emër tjetër (Dokumente)

Bekim Jashari, nipi i komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, ka reaguar sërish lidhur me debatin rreth datëlindjes së axhës së tij.

Familja Jashari ofron fakte rreth datës së lindjes së Komandantit Legjendar

Në debatin rreth datëlindjes së komandantit legjendar, Adem Jasharit, është përfshirë edhe Bekim Jashari, nipi i tij dhe djali i Heroit të Kombit, Hamëz Jashari.

Spahiu: Kosova Nuk Guxon të Humbë Partnerë Strategjikë për Shkak të Erdoganit

Nexhmedin Spahiu, Profesor i Shkencave Politike, foli në emisionin "Jeta në Kosovë" lidhur qëndrimin që duhet të mbajë Kosova karshi kërkesave të shtetit të Turqisë për ekstradime ...

Ura në Mitrovicë Ende po e Ndan, në Vend që ta Bashkojë Kosovën

Zyrtarë të Kosovës, Serbisë, BE-së dhe SHBA-së si dhe shumë diplomatë të tjerë kanë kaluar vite në përpjekje për të zgjidhur çështjen e urës në pjesë...

Të Dielat e Vizitave të Nuland-it në Kosovë

Nuland pritet të vijë edhe nesër në Kosovë në një të diel të muajit korrik, njësoj siç erdhi edhe dy herat tjera në vitet 2014 dhe 2015.

Korrupsioni, Mision i Pamundur i Veselit

Kryetari i ri i PDK-së, Kadri Veseli, i cili të shtunën e mori drejtimin e kësaj partie, në fjalimin e tij të së dielës, kur falënderoi ...