Postet nga: Newborn

Punë në ditë e netë të ftohta deri te ndërtimi i NEWBORN-it

Shtatë germat e mëdha të thurura në gjuhën angleze që u përuruan në mbrëmjen e 17.02.2008, çdo vit bartin nga një porosi, sidomos të nxjerrë nga ngjarjet ...

Me prezantimin e ansambleve pjesëmarrëse hapet festivali ‘Newborn Kosova 2022’

Ansamblet nga shtete të ndryshme pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Vallëzimit “Newborn Kosova 2022” kanë performuar sonte para Teatrit Kombëtar në Prishtinë.

Fisnik Ismaili reagon pas deklaratës së Fadil Hysajt lidhur me faturën për monumentin NEWBORN

Autori i monumentit NEWBORN, Fisnik Ismaili, ka reaguar lidhur me deklaratën e regjisorit Fadil Hysaj, i cili ka thënë se prej firmës që i ka prodhuar shkronjat ...

Hysaj: Janë ndarë një milion euro për festën e Pavarësisë

Regjisori Fadil Hysaj në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur për paratë që janë përdorur për organizimin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës më 17 ...

"Gratë me krahë", pamja dhe mesazhi i "Newborn" këtë 17 shkurt (FOTO)

Ashtu si çdo vit tjetër edhe në 14-vjetorin e pavarësisë, monumenti i "Newborn" ka marrë pamje të re të cilën do të mbajë deri në vitin e ...

Kështu do të duket NEWBORN për 14-vjetorin e Pavarësisë

Monumenti NEWBORN sivjet, në përvjetorin e 14-të të Pavarësisë, do t'u kushtohet çikave dhe grave të Kosovës.

"NEWBORN-i" bëhet me bazament

Kanë përfunduar punimet për rregullimin e bazamentit të simbolit të shtetësisë së Kosovës, monumentit NEWBORN.

Instituti i Monumenteve vendos për punimet për bazamentin e NEWBORN-it

Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve (IKMM) ka vendosur për dhënien e lejes për vazhdimin e punimeve për rregullimin e bazamentit të monumentit ...