Postet nga: New York

Presidentja Osmani takoi sekretarin e përgjithshëm të Organizatës së Shteteve Islamike

Presidentja Vjosa Osmani gjatë vizitës në New York, e shoqëruar nga zv.kryeministrja Donika Gërvalla- Schwarz, njëherësh ministre për Punë të Jashtme dhe Diasporë, ...

Presidentja Osmani udhëtoi për në New York, do të marrë pjesë edhe në pritjen e organizuar nga Joe Biden

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në New York, ku në margjina të sesionit të 77-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, krahas liderëve ...

Borrell mbledh në New York liderët e Ballkanit Perëndimor

Me ftesë të shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, më 20 shtator liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen në New York.

Homazhe në përvjetorin e 21-të të sulmeve të 11 shtatorit

Shtetet e Bashkuara shënojnë të dielën 21-vjetorin e sulmeve më të mëdha terroriste në tokën e tyre.

Arrestohet i dyshuari që goditi me thikë shkrimtarin Salman Rushdie

Policia e shtetit amerikan ka konfirmuar se ka arrestuar sulmuesin e shkrimtarit Salman Rushdie, raporton BBC.

Sulmohet shkrimtari Salman Rushdie para një ligjërate në New York

Salaman Rushdie, shkrimet e të cilit e dërguan deri tek marrja e kërcënimeve me jetë nga Irani në vitin 1980, është sulmuar këtë të premte, pak kohë ...

Gërvalla shkarkon konsullin në New York, Krasniqi: Ministrja më kërkoi largimin e flamurit të UÇK-së nga zyra

Minsitrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka shkarkuar Lulzim Krasniqin, Konsull i Republikës së Kosovës New York.

Përdhunimi si mjet lufte, ekspozitë në Nju Jork me foto nga Kosova

Në qytetin e Nju Jorkut, u hap të martën ekspozita me titull "Një grua duke qarë: Gratë dhe Lufta”, e fotoreporteres së njohur Marissa Roth, që trajton temën ...