Postet nga: New York

Ilustrimi: Diar Vuçetaj/KALLXO.com

Kush prej ambasadorëve e mori pagën më të lartë e kush më të ulët gjatë vitit 2023?

Tre ambasadorët e Kosovës që kanë pasur pagën më të ulët gjatë vitit 2023 janë ata që veprojnë në Shkup, Podgoricë dhe Ankara. Për rreth 2 mijë 500 ...

Gjyqi i parë penal ndaj Trumpit nis muajin e ardhshëm

Një gjykatëse në Nju Jork e ka refuzuar të enjten kërkesën e Donald Trumpit për ta hedhur poshtë aktakuzën kundër tij në lidhje me ...

Trumpit nuk do t’i lejohet të flasë në përmbylljen e gjyqit për mashtrime financiare

Një gjykatës në rastin gjyqësor në Nju Jork kundër Donald Trumpit, për mashtrime financiare, ka tërhequr lejen që ish-presidentit amerikan t’i lejohet fjala pë...

Shqiptarja dhe dy djemtë e saj dyshohet se u vranë nga burri polic në New York të SHBA-së

Një polic vrau gruan dhe dy djemtë e tij në New York (Nju Jork) të Shteteve të Bashkuara raporton The Guardian.

Katër të vrarë në Nju Jork në një sulm me thikë

Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një sulmi me thikë në Kuins të Nju Jorkut.

Kryebashkiaku i Nju Jorkut akuzohet për sulm seksual në vitin 1993

Një grua akuzoi të mërkurën kryetarin e Bashkisë së Nju Jorkut, Eric Adams për sulm seksual dhe vepra të tjera të përfshira në një dosje të ...

Nis seanca gjyqësore ndaj ish presidentit Trump në Nju Jork

Ish-Presidenti Donald Trump po merr pjesë në procesin gjyqësor civil ndaj tij, që filloi sot në Nju Jork, në një kohë kur kontrolli i disa prej pronave më të ...

Presidentja Osmani takoi Sekretarin amerikan të Shtetit: Lidhja me SHBA-në është ekzistenciale dhe e pashkëputshme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë qëndrimit të saj në New York, ku po mbahet sesioni i 78-të i ...