Postet nga: Nenad Rikallo

Pas punësimit në Qeverinë e Serbisë, Osmani e shkarkon Rikallon nga KQZ (DOKUMENT)

Ushtruesja e Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani ka njoftuar se ka marrë vendim që të ia ndërpresë mandatin në KQZ, përfaqësuesit të Listës Serbe, Nenad ...

Ish-ministri nga Lista Serbe dhe zyrtarët e lartë të Ministrisë së Bujqësisë dalin në gjyq për grantet e ministrisë

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur shqyrtimi i dytë, në rastin për korrupsion ndaj Nenad Rikalo, ish-ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), sekretarit ...

Gjykimi ndaj ish-ministrit Nenad Rikallo mbahet më 21 prill

Gjykimi ndaj ish-ministrit Nenad Rikallo dhe zyrtarëve të tjerë, të akuzuar për keqpërdorimin e detyrës zyrtare, është caktuar të mbahet më 21 prill 2020.

Si ishte deklaruar në Gjykatë ish-ministri i Bujqësisë Nenad Rikallo

Ish-ministri Nenad Rikallo, ishte deklaruar i pafajshëm për veprën keqpërdorim i detyrës zyrtare. Të pafajshëm ishin deklaruar edhe sekretari i përgjithshëm Kapllan ...

Hulumtimi i KALLXO.com, aktakuzë ndaj Nenad Rikallos dhe Sekretarit të Ministrisë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë për ish ministrin e Bujqësisë, Nenad Rikalo dhe 7 personave të tjerë, për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Në ...

Vetëvendosje ushtroi kallëzim penal ndaj tre ish-ministrave të Bujqësisë

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në Prokurorin Speciale një kallëzim penal ndaj tre ish-ministrave të Bujqësisë, Nenad Rikallo, Memli Krasniqi dhe Blerand Stavileci, ndaj sekretarit të ...

Rikallo emërohet sekretar shteti në Ministrinë e Bujqësisë në Serbi

Ish-ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo është emëruar sekretar i shtetit në Ministrinë e Bujqësisë në Qeverinë e Serbisë, shkruan B92.

Vuçiq: Haradinaj zgjodhi një ‘serb privat’ për ministre të tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, theksoi sot se vendosja e taksës ndaj mallrave serbe ‘ka shkrirë’ të ashtuquajturin ‘konflikt të ngrirë’, andaj ka frikë nga çdo gjë që ...