Postet nga: Nenad Rashiq

Qeveria ndan 70 mijë euro për promovimin e librit 'Reçaku', ministri Rashiq abstenon

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim vendimin për ndarjen buxhetore në vlerë prej 70 mijë eurove për promovimin e librit ”Reçaku”.

Kurti thotë se nuk pajtohet me Rashiq për çështjen e Asociacionit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, i cili ka thënë se Asociacioni është obligim dhe duhet ...

Kurti me përgjigje pozitive që Patriarkut të Kishës Ortodokse Serbe t'i lejohet të hyjë në Kosovë

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe pritet të hyjë në Kosovë në kuadër të përgatitjeve për festën e Krishtlindjes Ortodokse.

Serbët “e papërshtatshëm” dhe “tradhtarë” të Kosovës

“E keni parasysh një person që ec nëpër tel të hollë dhe që të mos rrëzohet, mban një shkop të gjatë në duar për ta ruajtur ...

A është kushtetues emërimi i ministrit Rashiq?

Emërimi i Nenad Rashiqit në pozitën e ministrit për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës është në përputhje të plotë me Kushtetutën e ...

Vuçiq: Nuk do të shkoj në takimin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq reagoi me zemërim ndaj emërimit të kryetarit të Partisë Demokratike Progresive me seli në Graçanicë, Nenad Rashiq, në postin e ministrit ...

Lista Serbe: Nenad Rashiq e Rada Trajkoviq nuk përfaqësojnë serbët

Lista Serbe ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti për emërimin e Nenad Rashiqit ministër për kthim dhe komunitet.

Zëvendësimi i shpejtë përballë pritjes së gjatë

Kryeministrit Albin Kurti iu deshën më pak se 1 muaj për të zëvendësuar pozitën e ministrit për Komunitete dhe Kthim, që mbeti bosh pas dorë...