Postet nga: ndotja e ambientit

VIDEO: Banorët e Bardhit të Malishevës në hall nga djegia e gomave në furra të gëlqeres

Banorë të fshatit Bardh (ish-Lladroviq) të Malishevës po ankohen për ndotjen e ajrit dhe të ambientit që, sipas tyre, po ndodh nga djegia e gomave dhe qymyrit në ...

Kapet qytetari në Skenderaj duke djegur mbeturina, gjobitet me 100 euro

Me 100 euro është gjobitur një person në Skenderaj pasi që u zu në flagrancë nga inspektorati komunal duke hedhur dhe djegur mbeturina.

Pamje skandaloze nga Budriga, lumi mbulohet nga bërlloku

Një qytetar ka dërguar në KALLXO.com pamje të ndotjes së rëndë të lumit që kalon afër fshatit Budrigë të Parteshit.

Rruga Mollopolc - Jezerc shndërrohet në deponi bërlloku - FOTO

 

Qytetarët kundër ndërtimit të fabrikës së çimentos në Dresnik të Klinës

Në lokalitetin arkeologjik të Dresnikut të Klinës po planifikohet të ndërtohet një fabrikë për prodhimin e çimentos.

GAP - Veturat mbeten një ndër ndotësit e medhenj të ajrit në Kosovë

Mbi 10 milionë tonelata karburante sillen çdo vit në Kosovë. Pjesa më e madhe e kësaj sasie shpenzohet për veturat që qarkullojnë nëpër rrugët e vendit. ...

Apostolova thirrje partive politike 'Ndalojeni ndërtimin e termocentralit të ri'

Ndërtimi i termocentralit të ri po konsiderohet shumë i dëmshëm për ambientin e Kosovës. Për këtë shefja e zyrës së Bashkimit Evropian ...

Yll Rugova zotohet se do t'i ndalojë qeset plastikës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje Yll Rugova në një intervistë për KALLXO.com ka thënë se kauza që ai do e shtyjë nëse bëhet deputetë ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!