Postet nga: ndikimi

Bota duhet ta marrë 'më seriozisht fuqinë në rënie të Rusisë'

Një ndër kampionët më të zëshëm të "ndërvarësisë" globale në çështjet ndërkombëtare, Joseph Nye, paralajmëron se Shtetet e Bashkuara dhe bota ...

Programi SMIL ‘gabon’ në lëndën e ish-gjykatësit Rafet Ismaili

 

Kryetari i FFK-së Agim Ademi para gjyqit nën akuzat për kërcënim e kërkim të 30 mijë Eurove

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi do të dalë sot para gjyqit për t`u përballur me akuzat për veprat penale ...

Pse hoqi dorë kryeprokurori nga padia për Mimoza Kusarin

Një fotografi e Mimoza Kusarit e shpërndarë nga gjyqtari i çështjes Misin Frangu ka nxitur dyshimin e avokatit të Ali Selimajt në objektivitetin e gjyqtarit pasi që  padia pë...

Efekti MSA- 32 milionë euro të hyra më pak

Zbatimi i Marrëveshjes së Stabilizim- Asociimit “avulloi” rreth 32 milionë euro në vitin 2017, por edhe lirimet për lëndët e para dhe makineritë e prodhimit kontribuuan me 26 milionë ...

KALLXO.com Ndikon të Lyhet Çerdhja

Në KALLXO.com një javë më parë kishte ardhur një ankesë për mykun në Çerdhen “Xixëllonjat” të Prishtinës që po shkaktonte alergji dhe infeksione te fëmijë...

Ndikimi në Gjykata

Shefi i EULEX-it në një intervistë për ‘Drejtësia në Kosovë’ kritikon deklaratat e ministrit të drejtësisë, Hajredin Kuçi, dhe fushatën ndaj dëshmitarëve të ...