Postet nga: ndihma

Sulmoi ekipin mjekësor në Obiliq, i dyshuari shoqërohet në polici

Policia ka bërë të ditur se ka shoqëruar për në stacionin policor një person që dyshohet se e ka sulmuar ekipin mjekësor të QKMF-së në Obiliq.

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve miraton ndihmën ushtarake për Ukrainën dhe Izraelin

Dhoma e Përfaqësuesve Kongresit amerikan miratoi të shtunën me mbështetje të gjerë dypartiake ndihmën ushtarake prej 95 miliardë dollarësh për Ukrainën, Izraelin dhe ...

Kongres, paketa e ndihmës Ukrainë-Izrael drejt një votimi të shtunën

Dhoma amerikane e Përfaqësuesve avancoi një paketë legjislative prej 95 miliardë dollarësh të premten që ofron ndihmë për Ukrainën, Izraelin dhe Indo-Paqësorin në një votim ...

Blinken e Cameron kërkojnë miratimin e ndihmës për Ukrainën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, dhe sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron, i bënë thirrje Kongresit amerikan që ta miratojë ndihmën e re ushtarake për ...

Gjermania bën thirrje për qasje të gjerë për ndihmat në Gazë

Kancelari gjerman Olaf Scholz i bëri thirrje Izraelit që të lejojë qasjen në shkallë të gjerë për ndihmat humanitare në Gazë, në prag të një vizite dy ditore ...

Senati amerikan arrin marrëveshje për ndihmën kufitare dhe për Ukrainën

Senatorët amerikanë i kanë publikaur të dielën në mbrëmje detajet e një pakete të shumëpritur prej 118 miliardë dollarësh që e bën bashkë politikën ...

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së e miraton një projekt-ligj ndihme prej 14.3 miliardë dollarësh për Izraelin

Në SHBA, dhoma e ulët e Kongresit e udhëhequr nga republikanët e ka miratuar një paketë ndihme prej 14 miliardë dollarësh për Izraelin. 

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e një personi të zhdukur

Policia e Kosovës po kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e Jeton (Sokol) Markajt,  i lindur më 14.02.1980 në Gllaviqicë të Pejёs.