Postet nga: Ndeshjet Miqesore

Kosova, Nations League, Kampionatet Evropiane, Kualifikimet për Botërorin dhe Ndeshjet Miqësore në Futboll i Bashkohen Familjes Artmotion

Risitë në Artmotion nuk kanë të ndalur.

VIDEO – Mesazhi i Armando Brojës për tifozët Kuq e Zi

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll nesër pritet ta zhvillojë ndeshjen e dytë miqësore të marsit, kundër Gjeorgjisë.

Adrian Bajrami flet pasi pranoi ftesën nga Kombëtarja e Shqipërisë

Adrian Bajrami i ka thënë “PO” ftesës nga Kombëtarja e Shqipërisë për të përfaqësuar Shqipërinë për dy ndeshjet miqësore që ...

FFK ‘përjashton’ qytetet e tjera, shet bileta për ndeshjen e Kosovës veç në kryeqytet

Federata e Futbollit të Kosovës ka injoruar pjesën më të madhe të qytetarëve nga Kosova duke mos u ofruar mundësi të barabarta për t’u ...

Kombëtarja e Shqipërisë bëhet gati për ndeshjen ndaj Spanjës

Kombëtarja e Shqipërisë në Futboll ka zhvilluar stërvitjen e parë në shtetin spanjoll, para sfidës miqësore që pritet ta zhvillojë përball Spanjës me 26 ...

Futbollisti i Ballkanit ftohet nga Giresse në ekipin A të Kosovës

Ëndrra e Emir Sahitit për të luajtur për Kosovën nuk mund të realizohet as këtë muaj.

Pas problemeve teknike, shitja e biletave Kosovë - Burkina Faso nis sot nga ora 13:00

Të gjithë tifozët të cilët dëshirojnë të shikojnë Kosovën kundër Burkina Fasos duhet të presin orën 13:00 për tu pajisur me një biletë.

Giresse: Dyert e kombëtares nuk janë të mbyllura për asnjë futbollist

Trajneri i Kombëtares së Kosovës në futboll, Alain Giresse ka pasur fjalë të mirë për kualitetin e futbollistëve kosovarë.