Postet nga: ndeshja Kosove - Angli

Challandes: Anglia kurrë nuk ka pasur pritje më të mirë se në Kosovë

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes në konferencën për media pas ndeshjes Kosovë-Angli ka folur edhe për pritjen në stadiumin “Fadil Vokrri” që ...

Southgate: Ndeshja me Kosovën ishte e vështirë

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, pas ndeshjes me Kosovën, ku fituan 4:0, në konferencë për media tha se ndeshja ishte e vështirë, por që ia ...

Challandes flet pas humbjes së Kosovës nga Anglia

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes pas ndeshjes me Anglinë ku Kosova humbi me rezultat 4:0 tha se ekipi bëri disa gabime.

BBC shkruan për emocionet para ndeshjes Kosovë – Angli

Një shenjë neoni që ngrihet mbi njërën nga sheshet kryesore në Prishtinë reflekton emocionet dhe pritjen për ardhjen e Anglisë në Kosovë për ndeshjen e fundit ...

Albin Kurti ndjek nga stadiumi ndeshjen Kosova- Anglia

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidat për kryeministër, Albin Kurti, ka paralajmëruar se do të jetë i pranishëm në stadiumin “Fadil Vokrri” ...

Kritikohet pritja e lojtarëve anglezë nga disa vajza në Aeroportin 'Adem Jashari'

Pritja e ekipit të kombëtares së Anglisë nga një grup vajzash nga kompania “Limak” në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, është kritikuar orëve të ...

Ambasada e Zvicrës i uron fat Kosovës dhe Challandes në ndeshjen me Anglinë

Ambasada e Zvicrës në Kosovë i ka uruar fat në ndeshjen me Anglinë kombëtares së Kosovës dhe trajnerit Bernard Challandes.

FFK tregon rregullat e sigurisë për tifozët para ndeshjes Kosovë - Angli

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se dyert e stadiumit “Fadil Vokrri” për ndeshjen kualifikuese Euro 2020, Kosovë – Angli, më 17 nëntor 2019, do të ...