Postet nga: Ndërtimet pa leje

Inspektorati në Obiliq rrënon një objekt pa leje në Shipitullë

Sot, inspektorët e Komunës së Obiliqit, kanë rrënuar një objekt në zonën e interesit të veçantë ekonomik në fshatin Shipitullë.

Prizren- Vazhdon largimi i objekteve pa leje në Qendrën Historike

Drejtoria e Inspektorave në Prizren, ka vazhduar me aksionin e saj për largimin e të gjitha objekteve dhe terrasave të cila i kanë ngritur bizneset e ndryshme, raporton KALLXO....

Lëvizja Vetëvendosje akuzon Shpend Ahmetin se është aksionar në Albi Mall

Ndërtimet pa leje në Komunën e Prishtinës  dhe akuzat ndaj Shpend Ahmetit se është aksionar në Albi Mall ishin temë e konferencës së mbajtur sot nga ...

Rrënohet objekti i rindërtuar në Lagjen e Profesorëve në Prishtinë (FOTO)

Një objekt i ndërtuar pa leje në ‘lagjen e Profesorëve’ në Prishtinë është rrënuar sot  nga Drejtoria e Inspekcionit e Komunës së Prishtinës.

Komuna e Mitrovicës nis rrënimin e një objektit shumëkatësh

Komuna e Mitrovicës ka nisur sot një aksion për rrënimin e një objekti shumëkatësh në Mitrovicë.

Drejt Fundit Gjykimi i ish-Inspektorëve të Komunës së Prishtinës

Në gjykimin e rastit të ish- inspektorëve të komunës së Prishtinës sot u morën në pyetje pjesa e fundit e të akuzuarve.

I akuzuari: Në Kosovë do të ishte Dashur të Rrënohen 50.000 Objekte

Në gjykimin ku akuzohet bashkë me Jakup Dumanin, ish- drejtorin e Drejtorisë së Inspektoratit të Fushë-Kosovës, Atdhe Kabashi foli për numrin e objekteve që sipas tij do ...

Inspeksioni i Gjilanit Vazhdon Rrënimin e Objekteve pa Leje

Gjatë ditës së sotme, inspeksioni që funksionon në kuadër të Drejtorissë Komunale të Urbanizmit, ka demoluar disa shtylla të mbindërtimit në objektin e banimit kolektiv në “Rrugë...