Postet nga: Ndërtimet pa leje

Prizren: Aktakuzë për mos rrënim të objektit trembëdhjetë katësh pa leje

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj dy personave, njëri inspektor i ndërtimit e tjetri investitor, të cilët po i akuzon për keqpërdorim të pozitë...

Zdravkoviq: Janë rreth 400 mijë objekte të ndërtuara pa leje në Kosovë

Zëvendësministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Milena Zdravkoviq, tha se problem kryesor i parqeve kombëtare në Kosovë janë ndërtimet pa leje.

Lehtësimi i dhënies së lejeve për ndërtim temë diskutimi mes Komunës së Prishtinës e Agjensionit Kadastral

Drejtori i Urbanizmit, Ardian Olluri dhe drejtori i Përgjithshëm i Agjensisë Kadastrale të Kosovës, Avni Ahmeti, janë takuar për të biseduar për masat konkrete nga ...

Në gjykimin e ish-zyrtarëve të Komunës së Prishtinës dëshmon qytetari që u ankua për ndërtimin pa leje

Në gjykimin ndaj ish-inspektorëve të Komunës së Prishtinës, Ismet Haliti dhe Skender Canolli, të akuzuar për veprën penale keqpërdorim i detyrës zyrtare apo ...

Inspektorati në Obiliq rrënon një objekt pa leje në Shipitullë

Sot, inspektorët e Komunës së Obiliqit, kanë rrënuar një objekt në zonën e interesit të veçantë ekonomik në fshatin Shipitullë.

Prizren- Vazhdon largimi i objekteve pa leje në Qendrën Historike

Drejtoria e Inspektorave në Prizren, ka vazhduar me aksionin e saj për largimin e të gjitha objekteve dhe terrasave të cila i kanë ngritur bizneset e ndryshme, raporton KALLXO....

Lëvizja Vetëvendosje akuzon Shpend Ahmetin se është aksionar në Albi Mall

Ndërtimet pa leje në Komunën e Prishtinës  dhe akuzat ndaj Shpend Ahmetit se është aksionar në Albi Mall ishin temë e konferencës së mbajtur sot nga ...

Rrënohet objekti i rindërtuar në Lagjen e Profesorëve në Prishtinë (FOTO)

Një objekt i ndërtuar pa leje në ‘lagjen e Profesorëve’ në Prishtinë është rrënuar sot  nga Drejtoria e Inspekcionit e Komunës së Prishtinës.