Postet nga: ndertimet ne brezovice

Aksioni për verifikim të ndërtimeve në Brezovicë po vazhdon edhe sot

Prokuroria Themelore në Ferizaj po vazhdon trajtimin e rastit “Brezovica”. Gjatë ditës së sotme po vazhdon aksioni për verifikimin e objekteve që janë ndërtuar në zonën ...

Dosja e Prokurorisë - Cili ishte roli i ish-zyrtarëve të Ministrisë së Mjedisit në ndërtimet në Brezovicë?

Tetë persona janë arrestuar, tre nga ta ish-zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit dhe të tjerët pronarë të kompanive ndërtuese nën dyshimin se kanë kryer disa vepra penale ...

7 persona të arrestuar në operacionin "Brezovica", dy prej tyre nga Ministria e Mjedisit

Në pjesën e dytë të aksionit “Brezovica” janë arrestuar 7 persona, dy prej tyre zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit, për të cilët nuk bëhet e ditur në...

Sekuestrohen veturat luksoze të ish-kryetarit të Shtërpcës - FOTO

Veturat e  ish-kryetarit të Komunës së Shtërpcës, Bratislav Nikoliq, janë sekuestruar me urdhër të Prokurorisë Themelore në Ferizaj.

Cak i prokurorisë së Ferizajt për ndërtimet në Brezovicë edhe pronari i një kompanie nga Graçanica

Dhjetë persona janë arrestuar në mesin e tyre edhe ish-kryetari i Komunës së Shtërpcës, drejtori i Urbanizmit të kësaj komune, disa zyrtarë por edhe pronarë të ...

Aksioni i prokurorisë për ndërtimet në Brezovicë, arrestohet ish kryetari i Shtërpcës

Një aksion Policisë së Kosovës në koordinim me Prokurorinë Themelore në Ferizaj, i nisur në orët e hershme të mëngjesit e i cili po vazhdon ende,  deri ...