Postet nga: Ndërmarrja publike banesore

Bordi i Ndërmarrjes Publike Banesore zgjedh kryeshefin ekzekutiv

Bordi i Drejtorëve të Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB), e ka zgjedhur kryeshefin ekzekutiv të kësaj ndërmarrje.

Skandali i konkursit në Ndërmarrjen e Prishtinës, dyshohet se testi rrodhi para se të mbahet

Një fotografi është bërë sebep që të anulohet konkursi për punësimin e një fotografit në Ndërmarrjen Publike Banesore.

Nexhat Kryeziu jep dorëheqje nga pozita e kryeshefit të Ndërmarrjes Banesore

Nexhat Kryeziu përmes një statusi në Facebook ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeshefit ekzektuiv të Ndërmarrjes Publike Banesore në Komunën e ...

Deputetët e VV akuzojnë Komunën e Prishtinës për shkelje ligjore

Disa deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje e kanë vizituar Ndërmarrjen Publike Banesore e cila është bërë mollë sherri që disa kohë ndërmjet Vetëvendosjes dhe PSD-së.

Asambleisit i Vetëvendosjes; Shpresojmë që Policia s’do bëhet vegël e PSD-së

Aksionari i Ndërmarrjes Publike Banesore dhe asamblisti i Vetëvendosjes, Egzon Azemi ka reaguar pas publikimit të lajmit nga KALLXO.com se Komuna e Prishtinës ka kërkuar ...

Nexhat Kryeziu: Nuk e liroj vendin për teke të Shpend Ahmetit

Nexhat Kryeziu, që po vazhdon të qëndrojë në krye të Ndërmarrjes Publike Banesore në një intervistë për KALLXO.com tha se nuk e ka ndërmend të ...

Komuna e Shpend Ahmetit kërkon ndihmën e Policisë për karrigen e NPB-së

Drejtori i Pronës në Komunën e Prishtinës, Dren Kukaj ka dorëzuar sot në Policinë e Kosovës kërkesën që të mundësoj që ushtruesi ...