Postet nga: Nazmi Kafexholli

Gjykata e shpall fajtor dhe e dënon me dënim me burg ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begaj

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn, dhe e ka dënuar me burgim prej 2 vite e gjysmë.

Gjykimi për “Zonën Ekonomike të Malishevës”, Gjykata sot pritet të vendos ndaj ish-kryetarit të Malishevës dhe të tjerëve

Gjykata e Prishtinës sot (11.07.2024) pritet të vendosë lidhur me pretendimet e Prokurorisë për keqpërdorime në atë që pritej të bëhej “Zona Ekonomike e Malishevës” ndaj ...

Gjykimi për nismën për “Zonën Ekonomike të Malishevës”, japin mbrojtjen 3 nga 7 të akuzuarit

Në gjykimin lidhur me pretendimet për keqpërdorime në lidhje me nismën për themelimin e “Zonës Ekonomike të Malishevës” në seancën e datës 17.05.2024 ...

Haradinaj e Limaj propozohen si dëshmitarë në gjykimin ndaj Begajt për 'Zonën Ekonomike të Malishevës'

Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj pritet të dëshmojnë në procesin gjyqësor ndaj ish-kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, dhe shtatë personave të tjerë.

Begaj dhe 7 të akuzuarit tjerë në gjyq për ‘Zonën Ekonomike – Malishevë’

 

Dëgjohen dy dëshmitarë në rastin e Zonës Ekonomike në Malishevë

Në Gjykatën e Prishtinës sot u paraqitën Shkëlzen Morina dhe Ruzhdi Begaj në cilësinë e dëshmitarëve për rastin e Zonës Ekonomike ...