Postet nga: natyra

Pamje nga natyra e fshatit Capar - Gjilan

Pamje të natyrës nga fshati Capar, komuna e Gjilanit.

Qeset e plastikës - të paguhen apo të zhduken?

Sa herë që shkon në një dyqan ushqimor, Valdete Kosumi thotë se merr prej aty një numër të madh të qeseve të plastikës.

Kandidati i AKR-së për Prishtinën tregon së çfarë do të bëhet me ndërtimet në zonën e Badovcit

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleanca Kosova e Re, Gëzim Mehmeti ka thënë se nëse bëhet kryetar, ndërtimet në ...

Ndalohen tubimet elektorale në hapësirat e Shpellës së Gadimes

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka vendosur të ndalojë tubimet elektorale në hapësira e Shpellës së Gadimes.

Fushata për mbrojtën e natyrës me moton ‘Vrapo në Sharr’

 

Shënohet me aktivitete Dita e Tokës në Kosovë

Me rastin e Ditës së Tokës kanë filluar aktivitete për shënimin e kësaj date e cila ka për qëllim rritjen e përgjegjë...

Vjeshta në malet e Budakovës dhe Jezercit - FOTO

Fotografi me pamje të mrekullueshme vjeshte nga male të Kosovës.

Koci e Vokshi: Me paralajmërimin për padi ndaj Shpresa Loshajt, kemi kërkuar tërheqjen ose korrigjimin e deklaratave të saj

Pas raportimit nga KALLXO.com lidhur me paralajmërimin për padi ndaj përfaqësueses së organizatës joqeveritare “Pishtarët” në Deçan, Shpresa Loshaj, nga ana e ...