Postet nga: nasim haradinaj

Nasim Haradinaj paralajmëron kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë

Nënkryetari i Shoqatës së Veteranëve të UCK-së në Kosovë, Nasim Haradinaj, ka paralajmëruar kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë.

Qeverisja e Re me Drejtorë të ‘Vjetër’

Drejtorët e mandatit të kaluar të Komunës së Deçanit do të vazhdojnë punën edhe në qeverisjen e re.

Statuti i OVL të UÇK-së Ndalon Emërimin e Haradinajt Drejtor

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës të UÇK-së, Nasim Haradinaj, është emëruar drejtor i Bujqësisë në Komunën e Deçanit.

AAK Shpërblen me Pozitë Njeriun që Ofendoi Ambasadorin Amerikan

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, e ka emëruar Nasim Haradinajn, nënkryetarin e OVL UÇK-së, në krye të Drejtorisë për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural.

Thaçi Kritikon Nasim Haradinajn për Ofendimin Ndaj Ambasadorit të ShBA-së

Ndaj deklaratave ofenduese që nënkryetari i OVL UÇK-së Nasim Haradinaj thuhet t’i ketë bërë në adresë të ambasadorit amerikan, Greg Delawie, ka reaguar edhe presidenti Hashim ...

Beqiri: Fyerja e Ambasadorit Është Fyerje ndaj Shtetit dhe Qytetarëve Amerikanë

Deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri ka reaguar pas se deklaratës së Nasim Haradinajt ndaj ambasadorit të ShBA në Kosovë, Greg Delawie.

Veseli: Nasim Haradinaj të Reflektojë nga Fyerja e Ambasadorit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli reagoi ndaj deklaratës së nënkryetarit të OVL-UÇK, Nasim Haradinaj, i cili e quajti ambasadorin Amerikan në Kosovë "palaço".

Haradinaj Reagon Ndaj Fyerjes të Ambasadorit Amerikan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj,  ka bërë thirrje për distancimin nga deklaratat që Nasim Haradinaj, Kryetar i Shoqatës së UÇK-së i bëri ndaj Ambasadorit ...