Postet nga: naser maliqi

Vrasja në Gjilan – Dënohen Lirim Jakupi, Afrim Ismajloviqi dhe Faton Osmani

Gjykata Themelore e Gjilanit ka shpallur fajtorë dhe i ka dënuar Lirim Jakupin, Afrim Ismajloviqin dhe Faton Osmanin për akuzën vrasje të rëndë dhe ndihmë në ...

Lirohet nga akuza ish drejtori i Urbanizmit në Gjilan, akuzohej për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Gjykata Themelore në Gjilan, ka liruar nga akuza Bekim Bajramin, ish drejtor për Urbanizëm, Planifikim dhe Mbrojtje të Mjedisit në Komunën e Gjilanit.

Drejtori i Urbanizmit në Gjilan para gjyqit, akuzohet se lejoi ndërtimin e banesave ku ishte paraparë shkolla

Drejtori i Urbanizmit në Komunën e Gjilanit, Bekim Bajrami, ka dalë para Gjykatës në Gjilan për tu përballur me akuzat për veprën penale të ...

Gjilan, Gjykata liron nga akuza fermerin dhe zyrtarin Komunal, akuzoheshin për mashtrim me subvencione

Të akuzuar për mashtrim me subvencione dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare Zvonko Petroviq dhe Bojan Trajkoviq, janë liruar nga akuza prej Gjykatës së Gjilanit.

Gjilan, të premten shpallet aktgjykimi në rastin e zyrtarit komunal dhe fermerit

Gjykata e Gjilanit do të shpallë të premten aktgjykimin ndaj zyrtarit të Komunës së Gjilanit, Zvonko Petroviq dhe fermerit Bojan Trajkoviq.

Dosja e prokurorisë për biznesmenin që dyshohet se fitoi tender 47 mijë eurosh me dokumente të rreme

I dyshuar për keqpërdorim në prokurimin publik dhe falsifikim të dokumentit Jasmir Morina, ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u përballur me kë...

Arsyetimi i Gjykatës për hudhjen e aktakuzës ndaj Naim Sallahut, i akuzuar për keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik

Gjykata Themelore në Gjilan, ka aprovuar kërkesën e mbrojtjes së të akuzuarit Naim Sallahu, i akuzuar për veprën penale keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik, ...

Dosja e Prokurorisë: Si kërcënoheshin serbët që ta votonin Listën Serbe më 6 tetor 2019

Të akuzuar për cenim të së drejtës së votimit në zgjedhjet parlamentare të vitit 2019, Zharko Dejanoviq dhe Vllasta Bogdanoviq kanë dalur para gjykatësit në Gjilan për ...