Postet nga: Naser Foniqi

Vendimi i Gjykatës për Hekuran Sokolin, i cili kishte gjuajtur me armë të dashurin e motrës

Hekuran Sokoli, i akuzuar për lëndim të lehtë trupor të Leon Shabanit, është shpallur fajtor nga Gjykata e Prishtinës dhe i njëjti është dënuar me 1 ...

Përfundon gjykimi për tentim vrasje ndaj ish të dashurit të motrës

Gjykimi ndaj Hekuran Sokolit, i akuzuar për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje, përfundoi sot në gjykatën e Prishtinës.

Gjykimi për plagosjen e të dashurit të motrës: “Çka t‘kom bo që ke dasht me m’vra?”

Gjykimi ndaj Hekuran Sokolit, i akuzuar për tentim vrasje, vazhdoi sot me marrjen në pyetje nga i dëmtuari Leon Shabani.

Prokuroria: Ish-vozitësit e dëmtuan buxhetin e AKP-së me fatura fiktive

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj të akuzuarve Abdurrahim Avdyli, Amir Demolli, Ejup Gashi, Istref Dragusha , Arsim Leci, Petrit Gjoka dhe Nexhat Gjoka, të akuzuar për keqpërdorim ...

Gjykimi për licensa mjekësore, avokati akuzon prokuroren se “i ka përzi kabllat”

Problemet me përkthim të shkresave të lëndës kanë bërë që të mos mbahet seanca ndaj Armend Aganit dhe Liljana Smiliçit.

Rrëfen i akuzuari se tentoi ta vrasë të dashurin e motrës

Hekuran Sokoli, i akuzuar se tentoi ta vrasë Leon Shalën ka dalur sot para Gjykatës së Prishtinës.

Dështon seanca ndaj zyrtarëve komunal të Prishtinës

Dështon të mbahet seanca ndaj zyrtarëve komunalë Naim Shasivari dhe Negjmije Krasniqi  për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Prishtinë, dështon seanca ndaj zyrtarëve komunalë për keqpërdorim detyre

Seanca gjyqësore ndaj zyrtarëve komunalë Naim Shasivari dhe Nexhmije Krasniqi  për keqpërdorim të detyrës zyrtare nuk u mbajt sot.