Postet nga: Naime Jashanica

KGJK vendos për dy ankesat disiplinore ndaj gjyqtarëve

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka trajtuar dy ankesat e iniciuara ndaj dy gjyqtarëve të Gjykatës së Prishtinës për shkelje disiplinore.

Momenti kur Ekrem Lika shpallet fajtor - VIDEO

Gjykata ka shpallur fajtorë Ekrem Likën, i cili ishte i bashkakuzuar me Rrahim Hashimin dhe Kadri Rexhepin për veprën penale të mashtrimit.

Ish-deputeti M.Z. i akuzuar për viza gjermane: 900 dëshmitarë nuk ia kanë ftuar as Karaxhiqit

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, M.Z., i është ankuar të të mërkurën gjykatës në Prishtinë për numrin e madh të dëshmitarëve që ...

Gjykimi për banderola, dy prej të akuzuarve mbrohen në heshtje

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seancë gjyqësore në rastin e Ilir Dushit, drejtor ekzekutiv i Agjencisë Kosovare për Produkte dhe Pajisje Medicinale, si dhe ish-zyrtarë...

Plagosja e Azem Vllasit, i akuzuari tregon për lidhjet e tij me Murat Jasharin e Sadri Ramabajën

Behgjet Luzha, njëri ndër të akuzuarit në rastin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi ka rrëfyer para gjykatës për raportet e tij me të akuzuarin ...

I akuzuari s’vjen në gjykatë, mendon se gjykimi mund të zhvillohet pa të

Ka dështuar seanca gjyqësore ndaj Agim Shishanit, rojtar i pyllit, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

“S’ka njeri që nuk gabon”, pranon fajin i akuzuari për shitje të armëve

Bajram Syla, i akuzuar nga Prokuroria për shitje të armëve dhe fishekëve  sot pranoi fajësinë para Gjykatës së Prishtinës.

Dështon gjykimi për viza italiane, mungojnë të akuzuarit

Ka dështuar të mbahet seanca për 16 të akuzuarit për keqpërdorim me viza italiane.