Postet nga: Naim Tërnava

Tërnava: Me Pavarësinë e Kosovës u Vu në Vend e Drejta e Mohuar

Ish kryeministri i Turqisë Ahmet Davutoglu, po merr pjesë në faljen e namazit të xhumasë në Xhaminë e Madhe në Prishtinë.

Rexhepi: Do ta Kemi Xhaminë më të Bukur në Ballkan

Resul Rexhepi nga Bashkësia Islame e Kosovës – BIK, para asamblistëve të Prishtinës, ka thënë se projekti i Xhamisë Qendrore është ndër më të bukurit ...

Tërnava: Dashakeqët Mbollën Urrejtje, Por Ka një Rrugë

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, i ka uruar Fitër Bajramin gjithë qytetarët të besimit islam.

Tërnava: Jemi të Obliguar ta Forcojmë Paqen

Në mesazhin e tij për Festën e Fitër- Bajramit, myftiu i Kosovës Naim Tërnava ka bërë thirrje për angazhim që forcon paqen.

Tërnava e Bahtiri Vizitojnë Vendin e Xhamisë së Ibrit

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava dhe kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, vizituan sot vendin në të cilin ka qenë e ...

Thaçi: Myslimanët Janë Viktimat më të Mëdha të Terrorizmit

Thaçi: Myslimanët Janë Viktimat më të Mëdha të Terrorizmit

Sulmet e fundit terroriste të para dy ditëve në Stamboll nuk kishte se si të mos përmendeshin në një iftar që kreu i shtetit, Hashim Thaçi, shtroi ...

Thaçi e Tërnava: Toleranca Vlerë e Kosovës

Sipas komunikatës së Departamentit të Informacionit dhe Komunikimit me Publikun në Presidencë vlerësoi rolin e Bashkësisë Islame të Kosovës në krijimin e bashkëjetesës ndë...