Postet nga: Naim Tërnava

Myftiu Tërnava reagon pas shkrimeve se vëllai i tij rrahu një 15-vjeçar

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka reaguar pas shkrimeve në disa portale se vëllai i tij ka rrahur një 15 vjeçar me çekan dhe ka pasur probleme ...

Thirrje për unitet politik dhe perspektivë në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Me këtë ...

Myftiu Tërnava uron besimtarët katolikë

Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava sot ka uruar Pashkët përmes një telegrami urimi, drejtuar Ipeshkëvit të Kosovës, Dodë Gjergjit.

Tërnava shpreh keqardhje për djegien e katedrales 'Notre Dame'

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Myftiu Naim Tërnava, vizitoi sot ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert.

Prokuroria konfirmon pranimin e kallëzimit penal ndaj kreut të BIK-ut Naim Tërnava

KALLXO.com merr vesh se me 11 prill të këtij viti është ushtruar një kallëzim penal ndaj myftiut të Kosovës, Naim Tërnava.

BIK-u zotohet se nuk do përsëriten rastet e kushtëzimeve të pagesave nga familjet me asistencë sociale

Sadriu: Nëse një familje jo skamnore nuk e paguan anëtarësinë, mund të ndodhë që mos t’i kryhen shërbimet

Naim Tërnava uron për Krishtlindje: Festat fetare na kanë bashkuar

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava me rastin e Festës së Krishtlindjeve i ka dërguar telegram urimi ipeshkvit të Kosovës, Dodë Gjergji.

Tërnava sërish në krye të BIK-ut - VIDEO

Naim Tërnava, është zgjedhur për të katërtën herë në krye të Bashkësisë Islame të Kosovës.