Postet nga: Naim Tërnava

Myftiu Naim Tërnava i lumtur që xhemati do t'u kthehet xhamive

Naim Ternava, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, u shpreh të jetë i gëzuar që më në fund të gjithë besimtarët do të mund të kryejnë ...

Nga distanca, Kurti ia uron Myftiut Tërnava Fitër Bajramin

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ia ka uruar Myftiut, Naim Tërnava festën e Fitër Bajramit.

Urimi i Tërnavës për Fitër Bajramin, porosit të shmangen vizitat familjare

Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë (BIK), Naim Tërnava, përmes një konference iu drejtua besimtarëve mysliman në prag të festës së Fitër Bajramit apo ...

Tërnava takohet me Naser Ramadanin dhe Lul Rakën, diskutojnë për hapjen e xhamive

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, gjatë ditës së sotme ka pritur në takim drejtorin e IKShPK-së, Naser Ramadanin dhe mikrobiologun, Lul Raka.

Promovohen dy libra me epitafe orientale në varreza të rajoneve të Prishtinës dhe Mitrovicës

Fakulteti i Studimeve Islame në Prishtinë ka promovuar sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” në Prishtinë dy libra me epitafe orientale të varrezave të ...

Tërnava kërkon të mos braktiset Kosova

Në Kosovë dhe në vendet tjera është shënuar dita e parë e Festës së Fitër Bajramit.

Myftiu Tërnava reagon pas shkrimeve se vëllai i tij rrahu një 15-vjeçar

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka reaguar pas shkrimeve në disa portale se vëllai i tij ka rrahur një 15 vjeçar me çekan dhe ka pasur probleme ...

Thirrje për unitet politik dhe perspektivë në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Me këtë ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!